Posty

Wyświetlanie postów z grudzień, 2022
Obraz
  Agnieszka Nie pamiętam dokładnie czy był to rok 1994 czy też 1995. Na jakimś prywatnym przyjęciu pojawiła się Agnieszka Osiecka w towarzystwie Anny Szałapak. Obie bawiły w Kanadzie z krótką wizytą i wtedy nie robiło to na mnie specjalnego wrażenia. Ot, para polskich gwiazd próbujących podreperować swój budżet poprzez bardzo lukratywne w tamtych czasach wyjazdy do Ameryki. Owszem, talent Szałapak mógł zachwycić, a obok śpiewanych przez nią piosenek Osieckiej nie sposób było przejść obojętnie, niemniej dla większości polonijnych konsumentów rodzimej kultury te nazwiska naprawdę niewiele znaczyły. Prawie 30 lat później oglądnąłem serial „Osiecka” wyprodukowany w Telewizji Polskiej. 13-cie czterdziestopięciominutowych odcinków traktujących przede wszystkim o życiu, ale także o twórczości Agnieszki. Serial był dość ostro krytykowany zwłaszcza przez tych którym nie pod drodze z publiczną telewizją. Sęk w tym, że i mnie irytuje jej tendencyjność w politycznych komentarzach, czy pr...